Andriej Iłłarionow, były doradca Władimira Putina określił ZSRR jako jednego z głównych inicjatorów II wojny światowej. Politolog bardzo wyraźnie wskazuje na pakt Ribbentrop – Mołotow z sierpnia 1939 roku, który miał na celu podział części Europy pomiędzy Rosję i Niemcy. Polska stała się pierwszą ofiarą tego paktu.

Andriej Iłłarionow określił wskazał na współczesną Rosję jako na państwo agresywne, którego celem jest wszczynanie konfliktów zbrojnych ze swoimi sąsiadami.

Powiedział on między innymi:

– Identyfikacja ZSRR jako podżegacza i inicjatora II wojny światowej wynika z aktów agresji dokonanych w latach 1939 – 45 wobec Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii, Iranu, Turcji, Szwecji, Danii, Finlandii, Japonii i Bułgarii

Jak dodatkowo wylicza Iłłarionow, na przestrzeni lat od 1933 do 2020 Związek Radziecki i Rosja dokonały łącznie 31 aktów agresji na sąsiadujące państwa. Już współcześnie jako Federacja Rosyjska dwukrotnie naruszała granice Gruzji i oprócz zajęcia Krymu od Ukrainy, stale prowadzi działania militarne we wschodniej części tego kraju.

Źrodło: IAR, Fronda.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Krew na bruku. 17 września 2017 r. uruchomiono portal Kresy 1939

Rosyjscy SS-mani. 400 tys. Rosjan służyło w armii Hitlera (spis jednostek wojskowych)

IV rozbiór Polski. Defilada niemieckiego Wehrmachtu i rosyjskiej Armii Czerwonej (WIDEO, FOTOGALERIA)

Angielski naukowiec: To Rosja stworzyła faszystowskie idee i błogosławiła Niemców za ludobójstwo na Żydach