Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Władimira Putina, który m.in. nazwał ambasadora II Rzeczypospolitej Józefa Lipskiego „bydlakiem i antysemicką świnią”. W związku z kalumniami rzucanymi przez stronę rosyjską w stronę Polski, zadającymi kłam prawdzie historycznej, portal i telewizja polanddaily.com rozpoczyna akcję informacyjną w języku angielskim. Ma ona jeden cel: przypomnienie odbiorcom z zachodu o zbrodniach Stalinowskiej Rosji, jakich dokonywała we współpracy z Hitlerowskimi Niemcami na Żydach – podaje Niezalezna.pl powołując się na Poland Daily.

Stalinowska Rosja i Hitlerowskie Niemcy współpracowali przy eksterminacji Żydów – dowody na to pokazali autorzy filmu „Soviet Story”, którzy ujawniają wiele wcześniej nieznanych (lub skrzętnie skrywanych) faktów.

„Dokumenty archiwalne pokazują skalę tej współpracy – to niekończące się listy niemieckich komunistów i Żydów, których Sowieci oddali w ręce nazistów”

– podkreślają twórcy „Soviet Story”.

Jego twórcy przedstawiają dzieje komunizmu od Marksa i Engelsa, zbrodnie Stalina, Wielki Głód 1933 roku na Ukrainie (pochłonął 7 milionów istnień ludzkich), II wojnę światową i udział Sowietów w Holocauście.

„Dokumenty archiwalne pokazują skalę tej współpracy – to niekończące się listy niemieckich komunistów i Żydów, których Sowieci oddali w ręce nazistów. Większość zginęła w obozach koncentracyjnych. Przyjaźń SS z NKWD nie ograniczała się do eksterminacji wrogów”

– informuje „Soviet Story”.

W ostatnim czasie prezydent Rosji Władimir Putin kilka razy wygłosił kłamliwe tezy o przyczynach II wojny światowej. W tej sprawie ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany pilnie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie w trakcie rozmowy przekazano w imieniu polskich władz stanowczy sprzeciw wobec insynuacji historycznych, których dopuścili się kilkukrotnie w ciągu ostatnich dni przedstawiciele najwyższych władz Federacji Rosyjskiej.

PRZECZYTAJ:

Putin tworzy wizerunek wroga Polaka: przedwojennego ambasadora RP w Berlinie nazwał „swołoczą i antysemicką świnią”

W związku z kalumniami rzucanymi przez stronę rosyjską pod adresem Polski, portal i telewizja polanddaily.com rozpoczyna akcję informacyjną w języku angielskim. Ma ona jeden cel: przypomnienie odbiorcom z zachodu o zbrodniach Sowietów, jakich dokonywali we współpracy z Niemcami na Żydach.

W jej ramach do obejrzenia jest:

FILM DOKUMENTALNY „THE SOVIET STORY”

PUTIN ANNUAL CONFERENCE

VLADIMIR PUTIN ATTACKS POLAND

Źrodło: Niezalezna.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Wojna o pamięć, dusze i umysły Polaków. Kreml ma kolosalne doświadczenie w skłócaniu narodów

Ambasador Rosji pilnie wezwany do MSZ. Chodzi o skandaliczne wypowiedzi Putina

„Słowa Putina nawiązują do propagandowego przekazu z czasów totalitaryzmu stalinowskiego” – MSZ RP

IPN odpowiada Putinowi: „Zarówno Niemcy Hitlera, jak i Związek Sowiecki Lenina i Stalina konsekwentnie dążyły do obalenia porządku wersalskiego w Europie”