ADOLF HITLER BYŁ SPADKOBIERCĄ ANTYSEMICKIEJ IDEI ROSYJSKIEJ CZARNEJ SOTNI?

W przededniu wizyty w kompleksie Yad Vashem na Światowym Forum Holokaustu Władimir Putin wywołał totalną wojnę historyczną i informacyjną przeciwko Polsce, usiłując oskarżyć Polaków o prymitywny antysemityzm. Składając fałszywe oskarżenia, gospodarz Kremla zapomniał powiedzieć, że istnieje ogromna liczba dokumentów historycznych, które wskazują, że to carska Rosja, a później ZSRS z maniakalnym uporem podsycały nienawiść do Żydów na całym świecie.

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

Potwierdzają to poważne źródła i dokumenty, zebrane między innymi przez znanego angielskiego historyka Normana Cohna. Ten znakomity naukowiec, członek Narodowej Akademii Nauk Humanistycznych i Społecznych Wielkiej Brytanii, profesor Uniwersytetu Sussex, w 1967 roku opublikował monografię zatytułowaną „Nakaz ludobójstwa” (ang. „Warrant for Genocide”). Na podstawie licznych dokumentów prześledził historię stworzenia przez Ochranę, carską tajną policję polityczną, antysemickiej fałszywki „Protokoły mędrców Syjonu” oraz mitu o światowym spisku Żydów, co na początku XX wieku wywołało pogromy w Rosji. Później fałszywka była w tym samym celu popularyzowana w Niemczech.

Oleg Gordijewski, zbiegły pułkownik Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) ZSRS, współautor (z Andrew Christopherem) książki „KGB. Historia operacji zagranicznych od czasów Lenina do Gorbaczowa” (ang. „KGB: the inside story of its foreign operations from Lenin to Gorbachev”; 1991) opisał w niej, między innymi, w jaki sposób agenci Ochrany w Paryżu pod koniec XIX wieku sfabrykowali fałszywkę „Protokoły mędrców Syjonu”.

PRZECZYTAJ:

W 1940 r. Stalinowska Rosja nie przyjęła Żydów z Polski, skazując ich na śmierć od nazistów

Protokoły” stały się sztandarem walki Czarnej Sotni, ruchu politycznego skupiającego skrajne środowiska monarchistyczne: Związek Narodu Rosyjskiego, Rosyjska Partia Monarchistyczna i Związek św. Michała Archanioła, przeciwko ideom liberalizmu i demokracji. Przy ich pomocy carat próbował utrzymać władzę i oczernić ruch rewolucyjny. Nie udało się, ale ta ksenofobiczna ideologia przeniknęła do Europy za pośrednictwem białej emigracji rosyjskiej. W latach 20.-30. „Protokoły” krążyły po całym świecie w milionach egzemplarzy. Po ustanowieniu reżimu nazistowskiego w Niemczech stały się ideologiczną podstawą ludobójstwa narodu żydowskiego.

Walter Laqueur, amerykański historyk i publicysta pochodzenia żydowskiego, w książce „Czarna Sotnia. Geneza rosyjskiego faszyzmu” (ang. „Black Hundred: The Rise of the Extreme Right in Russia”; 1993) zawarł jedną z najdokładniejszych i najbardziej szczegółowych analiz skrajnie prawicowego ruchu w Rosji od jego powstania do dzisiaj. Wynika z niej, że to Rosja opracowała ideologię faszyzmu i antysemityzmu, będącą podstawą praktyki politycznej nazistowskich Niemiec.

Władimir Putin, który przez całe życie pracował w KGB, nie może tego nie wiedzieć, zwłaszcza że to stojący na czele organizacji przez 15 lat Jurij Andropow jako pierwszy polecił przetłumaczyć „Protokoły mędrców Syjonu” na język arabski i wysyłał setki agentów oraz tysiące egzemplarzy propagandowej fałszywki do krajów muzułmańskich. Celem było zaszkodzenie USA i Izraelowi. Świadczą o tym informacje Iona M. Pacepy, najwyższego rangą oficera wywiadu bloku wschodniego, który uciekł na Zachód, jakie ujawnił w książce napisanej z Ronaldem J. Rychlakiem „Dezinformacja. Były szef wywiadu ujawnia metody dławienia wolności, zwalczania religii i wspierania terroryzmu” (ang. „Disinformation: Former spy reveals secret strategies for undermining freedom, attacking religion, and promoting terrorism”; 2013). Pacepa, były wiceszef Departamentu Wywiadu Zewnętrznego komunistycznej Rumunii (Departamentul de Informaţii Externe, DIE), wskazuje w niej, że źródła islamskiego terroryzmu kryją się w tajnej operacji KGB w latach 70. Jak wspomina, w 1972 roku DIE otrzymała od KGB arabskie tłumaczenie „Protokołów” oraz pewien dokument, udowadniający, że USA to państwo syjonistyczne. Zadaniem Pacepy było tajne rozpowszechnianie materiałów propagandowych w krajach arabskich.

Na podstawie informacji zawartych w książkach Normana Cohna, Waltera Laqueura, Iona M. Pacepy i Olega Gordijewskiego możemy dojść do wniosku, że to rosyjska propaganda wywołała wzrost antysemityzmu w XX wieku, który w końcu doprowadził do ludobójstwa Żydów podczas II wojny światowej.

Włodzimierz Iszczuk

PRZECZYTAJ:

Antypolonizm. Zwyczajny rosyjski faszyzm

Faszyzm jako sztuka i estetyka „ruskiego miru”

Po II wojnie światowej nazistowskie obozy koncentracyjne przekształcono w obozy NKWD

Winston Churchill: „Przyszli faszyści będą nazywać siebie antyfaszystami” [FOTOGALERIJA]

W 1940 r. Stalinowska Rosja nie przyjęła Żydów z Polski, skazując ich na śmierć od nazistów

Rosyjscy SS-mani. 400 tys. Rosjan służyło w armii Hitlera (spis jednostek wojskowych)

Mateusz Morawiecki: „Dlaczego natomiast pan Putin nie wspomina o współpracy NKWD i Gestapo przeciwko Polakom”