„To swołocz i antysemicka świnia, nie da się inaczej go opisać. Podzielał antysemickie poglądy Hitlera, co więcej, obiecał postawić mu pomnik za prześladowania Żydów” – powiedział o przedwojennym ambasadorze Polski w Berlinie, Józefie Lipskim, prezydent Rosji Władimir Putin.

Słowa te padły na posiedzeniu z przedstawicielami rosyjskiego resortu obrony, z ministrem obrony Siergiejem Szojgu na czele.

PRZECZYTAJ:

Wojna o pamięć, dusze i umysły Polaków. Kreml ma kolosalne doświadczenie w skłócaniu narodów

Putin nie chce przestrzegać zasady nienaruszalności granic i probuje usprawiedliwić stalinowsko-hitlerowski rozbiór Polski w 1939 r.

Putin powołał się przy tym na archiwalne dokumenty, które czytał. Trafić one miały w ręce żołnierzy sowieckich w jednym z krajów europejskich podczas II wojny światowe. – Byłem oszołomiony sposobem, w jaki Hitler i polscy oficjele rozmawiali o tzw. kwestii żydowskiej.

Jego zdaniem, Hitler i polski minister spraw zagranicznych rozmawiali w 1938 roku o wysiedleniu Żydów do kolonii w Afryce.
Putin zagroził, że Rosja ma wystarczająco dużo dowodów, by nikomu nie pozwolić „sprofanować pamięci naszych ojców i dziadów, a wszystkich którzy poświęcili życie na ołtarzu zwycięstwa nad nazizmem”. Jego zdaniem, spadkobiercy ludzi, którzy rozmawiali z Hitlerem, teraz obalają pomniki Armii Czerwonej.

– Niewiele się zmieniło, i powinniśmy o tym pamiętać budując nasze Siły Zbrojne – dodał tajemniczo Putin.

Źrodło: Kresy24.pl, tass.com, tvzvezda.ru

PRZECZYTAJ:

Kreml szykuje się do wielkiej wojny z NATO. Wojny w Syrii i na Ukrainie to dopiero początek – rosyjski ekspert wojskowy

Idoł prorosyjskiej polskiej prawicy, która uwielbia putinowską Białą Rosję i wszędzie krzyczy o „złym” USraelu, pluje im w twarz, tworzy wizerunek wroga i oskarża Polaków o antysemityzm. Po tych oskarżeniach staje się jasne, że, w rozumieniu Putina, rolą prorosyjskiej prawicy (głoszącej antysemickie hasła) jest pomoc w tworzeniu wizerunku wroga Polaka oraz zdyskredytowanie narodu polskiego i polskiej państwowości na Zachodzie.

Włodzimierz Iszczuk

Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

„Rosjanin jest największym i najbardziej bezczelnym kłamcą na świecie”.

Iwan Turgieniew

Pisarz rosyjski

„Nie mogę zrozumieć charakteru rosyjskiego. Rosjanin kłamie patrząc w twoje oczy, i wiedząc, że widzisz to kłamstwo, on wcale się nie wstydzi. Wydaje mi się, że Rosjanin w ogóle nie wie, co to wstyd”.

Theodore Roosevelt

Dwudziesty szósty prezydent USA

„W Rosji, szczerość uważają za szaleństwo. To jest rozsądne! W istocie! Przecież całe rosyjskie życie we wszystkich sferach — to nieustanny zamach na prawdę. Dla Rosjan zdrajcą jest ten, kto nie kłamie. Odrzucenie kłamstwa traktowane jest jako zdrada państwa”.

Astolphe de Custine

Francuski pisarz i podróżnik